Josip Bilić-Pavlinović – europski doprvak!

Na Europskom taekwondo prvenstvu koje se održava u glavnom gradu Estonije, Tallinu, od 24. do 29. kolovoza 2021. naš Studenčanin Josip Bilić-Pavlinović osvojio je srebrnu medalju u kategoriji mlađih seniora do 87 kilograma.

A081A551-D023-4CD4-8580-D6206F816522

Do medalje je došao pobjedama protiv Srbina Mihajla Radakovića 15:8, Azerbajdžanca Taleha Suleymanova 12:11, a u polufinalu na zlatni bod bio je bolji od Rusa Danila Iurchenka.
U finalnoj borbi Turčin Enibya Taha Bicer ostaje hladnije glave i slavi na račun Josipove diskvalifikacije radi opomena u 2. rundi.

4C35D824-9239-4D05-8E64-9D536DDCC6B4

Inače, Josip je dugogodišnji član slavnog splitskog taekwondo kluba Marjan, koji je iznjedrio mnoge olimpijske, svjetske i europske pobjednike i pobjednice. Ove godine u Tokiju njegove kolege Matea Jelić i Toni Kanaet nastavile su olimpijsku tradiciju osvajanja medalja koju su započele sestre Zaninović.

Josipov brat, Antonio, je također bio dugogodišnji borac Marjana, a sada radi kao trener u matičnom klubu.

Vjerujemo da je ovo tek početak berbe medalja za našeg Josipa, a imamo pravo sanjati i olimpijsku medalju na vratu Studenčanina!